Spacer z siostrami, manifestacje kobiet | Katowice

Spacer z siostrami, manifestacje kobiet w Katowicach – najtrudniejszy reportaż jaki zrobiłam w życiu.

Niezwykle ciężko było mi wyjść na ulicę fotografować nieznanych mi ludzi, od lat próbowałam nie tylko podczas wydarzeń, ale nawet po prostu i gdy na protestach kobiet bywałam często, dużo rozmawiam z nieznajomymi, to nigdy wcześniej nie było mnie tam z aparatem. Mój pierwszy raz był więc bardzo spontaniczny, bardzo emocjonalny i starałam się by był bardzo z bliska. Chciałam pokazać to, co widziałam tam sama – policję, która użyła gazu podczas pokojowych protestów (gazu, którym również oberwałam chcąc być jeszcze bliżej), niezadowolenie osób, które sprzeciwiają się ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia ustawy o wolności wyboru w sprawie aborcji przez kobiety, niezadowolenie tych ludzi, którzy po prostu chcą być świadkami największego od lat spontanicznego wyrażania swoich negatywnych uczuć na ulicach wobec zachowania rządu i polityków, nie tylko wobec kobiet, ale również wobec wszystkich Polaków.

Wiem, że fotografowanie tych wydarzeń jest niezwykle ważne. Wiem, że nie mogłabym nie spróbować ich pokazać, ale wiem, że ważniejsze w tym momencie niż fotografowanie każdego z tych spacerów było dla mnie uczestnictwo w nich. Dlatego, gdy usłyszałam od jednej z dziewczyn, które możecie zobaczyć na moich fotografiach, że to najważniejsze fotografie jakie w jej życiu zostały zrobione – wiedziałam, że teraz mogę swobodnie już po prostu być na protestach, bo pokazałam już coś, co było i również dla mnie ważne. Dlatego od tego dnia – jestem, krzyczę, wzruszam się i czekam… czekam na lepszą Polskę. Jako kobieta, jako przedsiębiorca, jako Polka, jako Ślązaczka.

Spacer z siostrami – „miło już było”, „***** ***”, „nawet mefedron ma lepszy skład niż rząd”

I wiem, że może wiele z Was, którzy oglądają ten wpis – nie zgadzają się ze mną, z moimi poglądami, które są dość proste – chcę żyć w kraju, w którym mam wybór i sama mogę decydować o sobie, chcę żyć w kraju, w którym szanuje się każdego człowieka niezależnie od płci, wyznania czy koloru skóry, w kraju, w którym mogę znów pracować i godnie zarabiać zanim zabroniono mi tego przez rząd, w kraju, w którym na arenie międzynarodowej nie będę musiała się wstydzić – bo teraz mam wrażenie, że żyję w średniowietczu i skrycie marzę o tym, by to był tylko sen.

Mam nadzieję, że zrozumiecie dlaczego spacer z siostrami i manifestacje kobiet są ważne. I dlaczego ważne jest byście wspierali nas w tym, o co walczymy. A walczymy o godność i wolność. A jeśli chcecie zobaczyć co o tych zdjęciach napisali mi inni, to część z tych komentarzy znajdziecie na moim instagramie.

Zdjęcia zostały wykonane podczas niedzielnej manifestacji w dniu 25 października 2020 w Katowicach.

Inne zdjęcia o tematyce mniej lub bardziej lifestylowej możecie oglądać na moim blogu. Będzie to miejsce, w którym zobaczycie nie tylko moje realizacje i zlecenia, ale też to, co w wolnej chwili lubię fotografować.

spacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowicespacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice spacer z siostrami Katowice

Reportaż został udostępniony również na portalu nowiny.pl 🙂